Casa Sol Da Ilha Hotel
| WiFi Wi-Fi | Privat strand Adgang til strand | Aktiviteter Dykning Snorkling Fiskeri Kanosejlads Vandreture |
| Mad/Drikke Restaurant Bar/ Lounge område | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Casa Sol Da Ilha Hotel Angra dos Reis tilbyder indkvartering 2 km fra Lagoa Azul med Wi-Fi i hele ejendommen.
Gæsterne vil sætte pris på nærhed til Bananal-bugten, som er 50 meter derfra. Stedet ligger tæt på sand- strand. Du kan også nemt når til Aracatiba strand.
Casa Sol Da Ilha Hotel tilbyder værelser med udsigten til havet.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- Omklædningsrum
Måltider og drinks
- Restaurant
- Bar/ Lounge område
- Særlige diætmenuer
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Solseng
- Dykning
- Snorkling
- Kanosejlads
- Vandreture
- Fiskeri
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Vaskeri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Velkomstdrink
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra Casa Sol Da Ilha Hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra Casa Sol Da Ilha Hotel ved 12:00. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på et Casa Sol Da Ilha Hotel?
Gæsterne på et Casa Sol Da Ilha Hotel kan betale med American Express, Mastercard og Visum. - ❓
Kan jeg booke et værelse med et arbejdsområde i Casa Sol Da Ilha Hotel?
Ja, nogle af værelserne på Casa Sol Da Ilha Hotel har arbejdsrum.